Українці дедалі частіше інвестують у долари США та золото, вбачаючи в них стабільніші фінансові інструменти. Про це свідчать як експертні рекомендації, так і дані Національного банку України.

За словами члена Українського товариства фінансових аналітиків Андрія Шевчишина, наразі вигідно поступово накопичувати долари, поки їх курс відносно гривні низький. Очікується, що вже у 2026 році курс долара може різко зрости.

Долари із зірочкою, скрін: OLX

Схожої думки дотримується і Андрій Забловський, голова секретаріату Ради підприємців при Кабміні. Він рекомендує купувати долар на падінні, а не переслідувати євро, курс якого вже сягнув піку. Продавати долари без потреби експерти не радять, а от євро можна продати, якщо його купували торік — тоді це дасть прибуток понад 20%.

Ще одним популярним інструментом стала купівля золота. За даними НБУ, з початку 2025 року українці придбали близько 230 кг золотих зливків на загальну суму 22,5 млн доларів. Це свідчить про зміну тренду — якщо торік українці продавали золото, щоб купити долари, то зараз ситуація протилежна.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей

"Безкоштовні продукти і 30 тисяч на місяц": пенсіонерів попередили щодо "мобілізації 60+"

Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення

Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція

Показати ще

За оцінками Забловського, середній зливок має вагу близько 20 г, отже продано близько 11 500 зливків. Вартість золота за останні пів року зросла на 25%, і експерти не виключають подальшого зростання.

Золотий злиток / фото: Мінфін

Втім, експерт Олег Пендзин попереджає: золото — це довгострокова інвестиція. Мінімальні вхідні інвестиції складають 52–55 тис. грн (ціна за злиток у 10 г), а період окупності може сягати десяти років. Тому він радить золото як «купив і забув», а короткострокові інвестиції — у гривневі депозити (на 90–100 днів) чи ОВДП.

Що обрати?

  • Долар США – основний інструмент диверсифікації;

  • Золото – захист від інфляції на довгу перспективу;

  • Євро – доцільне, якщо витрати плануються найближчим часом (подорожі, покупки);

  • Гривня – вигідна для короткострокових вкладень у депозити й ОВДП.

Нагадаємо, нововведення у правилах ідентифікації: ПФУ попередив – як не втратити пенсію

Раніше ми розповідали, що не всі купюри 100 доларів можна обміняти: які проблеми можуть виникнути

Також, податкова дізнається про всі ваші рахунки: банківська таємниця втратить значення